Önkéntesség, nem csak az Önkéntesség Évében

2011. november 25., címkék: XIII. Zsinat, kilencedik ülés, önkéntesség éve

2011 az Önkéntesség Európai Éve, amely kezdeményezéshez a Magyarországi Református Egyház is csatlakozott. A Zsinat november 18-i ülésén az erről szóló előzetesen megküldött bizottsági beszámolót elfogadták. A beszámoló felsorolta, milyen önkéntes programokat szervezetek idén, és azt, milyen hasonló lehetőségekre számíthatnak jövőre az érdeklődők.  Ezeket tekintettük át.

IV. Kárpát-medencei Református Missziói és Diakóniai Találkozó

2011. május 15., címkék: önkéntesség éve, kárpát-medencei református missziói és diakóniai találkozó

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Diakóniai és Egészségügyi Bizottsága, valamint Szeretetszolgálati Irodája folytatni szeretné 2011-ben az Önkéntesség Európai Éve programjához kapcsolódvai a Kárpát-medencei reformátusság egységének erősítését.

Az olvasás is lehet önkéntes missziói szolgálat

2011. február 02., címkék: önkéntesség éve, konferencia, berekfürdő

Az El(ő)hívás című konferencián a Kálvin Kiadó könyvei mellett egy ötlettárral is jelen volt, hogy az egyházunkban gyakorolt önkéntes szolgálati formák és a könyv kapcsolatára is hangsúly kerüljön.